Szybka notka 4

Kiedy Jezus pojawi się na ziemi drugi raz, przyjdzie w krótkich spodenkach.

Stanie na progu kościoła i tam go z uśmiechem powitają. Z chrześcijanską miłością, delikatnie i z wyczuciem poinformują go, że nie może wejść, bo w świątyni bożej nie uchodzi się obnażać.

O ile znam Jezusa (a trochę się już znamy) zwróci im on uwagę, że skoro Bóg się nie wstydził tego, co stworzył i uznał to za dobre, to dlaczego on miałby się wstydzić i uznawać to za niewskazane. Ewentualnie przypomni wszystkim, że Boga należy czcić w duchu i prawdzie, a nie w spodniach i krawacie, jako rzecze Pismo.

Wtedy bracia pełniący Świętą Służbę Powitania nie będą wiedzieć, co odpowiedzieć. Zawołają szefa.

Przyjdziew wtedy pastor, ksiądz, diakon, prezbiter i da do zrozumienia, że pewnych spraw nie można przeginać. W jego kościele są zasady.

Wtedy Jezus pójdzie sobie. Bo przecież chciał przyjść do swojego kościoła, a nie do czyjegoś.

Przyszło mi to wszystko do głowy, bo tu na południu Ukrainy, są kościoły, gdzie wita się ludzi z otwartymi ramionami - pod warunkiem, że są odpowiednio ubrani. A że ja na letnie podróże biorę zwykle jedną sztukę spodni krótkich i zero sztuk długich, na nabożeństwo się prawdopodobnie nie załapię.

Jezus kiedyś powiedział, że jego ludzie poznają go jak owce - po głosie.

Zawsze uważałem, że to bardzo zachęcające. Bo jeżeli wystarczy sam głos, żeby rozpoznać kto jest kto, to znaczy, że to naprawdę nie ma żadnego znaczenia co kto ma na dupie.  

Wpis kategorii "Blog", 3 dni temu, czytany 1558 razy, komentarzy: 4
Poprzedni
comments powered by Disqus

Nieuczciwa konkurencja 12

To nie jest śmieszne, bo to prawda.

Firma PolskiBus postanowiła przyjść do Lublina i zrobić taniej i lepiej to samo, co inni robili drożej i gorzej.

W takich sytuacjach są tych innych zwykle dwa wyjścia: albo postarać się robić to samo taniej i lepiej albo przeszkodzić temu kto chce robić taniej i lepiej.

To drugie jest mniej męczące.  

Bank Psychicznych Herosów 6

Bank BPH powinien zdecydowanie uruchomić Bankowe Usługi Psychiatryczne.

Będzie to usługa bardzo przydatna dla wszystkich klientów, którzy skorzystali z oferty usług internetowych tego banku.

Założyłem tam konto. Dlaczego? Bo tylko ten bank realizuje czeki starsze niż 3 miesiące. Do tej pory czeki przychodzące z Amazona realizowałem w BZ WBK. Tanio nie było, trwało długo, ale przynajmniej dało się załatwić. Ale starszych niż 3 miesiące z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie biorą. Może chodzi o to, żeby banki teraz tak szybko bankrutują?  

Zobacz też:

Dać w pysk jak Jezus 22

Miałem napisać o czym innym, ale jestem pissed off, jak to mówią. Na chrześcijan, tym razem.

Uściślając: jestem wkurzony na tych, którzy określają sami siebie jako chrześcijanie. Zaczynam mieć duże wątpliwości czy nawet przy dużej ilości dobrej woli da się ich tak nazwać.

Bo ku mojemu przerażeniu okazuje się, że ogromny procent tych ludzi uważa, że jak wrogowie przyjdą atakować córkę, żonę, matkę i kochankę, twój dom, twój kraj, twojego kota i twój komputer, to powinieneś tego bronić. Broń! Masz prawo. Bóg ci będzie błogosławić, bo godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, żeby wpierdol spuścić każdemu kto podniesie rękę na żonę twą...

Wpis kategorii "Blog", ponad rok temu, czytany 4241 razy, komentarzy: 22

Więcej...

Albo zobacz to:

Pastor alkoholik 15

Portal ChnNews opublikował artykuł jednego pastora, który kiedyś za dużo pił a teraz twierdzi, że chrześcijanin nie powinien pić wcale. Biorąc pod uwagę, że autor wymienił nie 5, nie 10, tylko 50 powodów, dla których nie należy pić, łatwo się domyślić, że człowiek ów ma problem nie z alkoholem, tylko raczej z wpadaniem w przesadę.

Wpis kategorii "Blog", 6 miesięcy temu, czytany 3029 razy, komentarzy: 15

Więcej...

Site is hosted on HostGator in USA. © 2014 Martin Lechowicz
Property of Liberty Media Limited (07572785), 145-157 St John Street, EC1V 4PW London, UK