Co ma w dupie partia PiS 6

Rządy prawa polegają na tym, że niezależnie od tego kto aktualnie jeździ po ulicach, przepisy obowiązują te same.

Rządy prawa i sprawiedliwości polegają natomiast na tym, że jak rowerzystów na ulicach uzbiera się więcej to uchwalą zakaz wyprzedzania rowerów.

"Prawo nie jest święte, nad prawem jest dobro narodu" - powiedział parę dni temu z mównicy Kornel Morawiecki. Dostał za to wielkie brawa. Od rowerzystów.

Sejm uchwalał właśnie, że jakaś inna uchwała sejmu "nie ma mocy prawnej". Pierwszy raz w życiu widziałem takie kuriozum, żeby to sejm decydował co ma moc prawną a co nie. Do tej pory od tego były sądy. Kolejny dowód na to, że konstytucja w tym kraju nie obchodzi absolutnie nikogo.

I tak wróciliśmy do standardów PRL-u. Koniec z trójpodziałem władzy! Po co tak komplikować życie, skoro o wszystkim może decydować partia. PZPR - Polska Zjednoczona Partia Rozdająca, władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza jednocześnie. Taka promocja: 3 w 1.

Widzę tu pewien schemat: Platforma Obywatelska ma w dupie obywateli, a Prawo i Sprawiedliwość ma w dupie prawo.

A zaczęła to wszystko Unia Polityki Realnej, która miała w dupie realizm.

Aż strach pomyśleć co ma w dupie partia KORWiN.

 
Wpis kategorii "Blog", przedwczoraj, czytany 1071 razy, komentarzy: 6
Poprzedni
comments powered by Disqus

Za co kochamy drzewa 18

Czytałem ostatnio artykuł o tym, że drzewa rosną szybciej. Zjawisko jest prawdopodobnie efektem efektu cieplarnianego.

Krótko mówiąc: im więcej pierdzimy dwutlenkiem węgla, tym więcej lasy pierdzą tlenem.

Zemsta drzew!

Wygląda więc na to, że im więcej w powietrzu gazów cieplarnianych, tym lepiej drzewom, a im lepiej drzewom, tym więcej produkują tlenu, a im więcej produkują tlenu, tym robi się chłodniej.  

Się odechciewa 13

Zima na chwilę odeszła, więc powinienem dostać nagłego ataku entuzjazmu, a ja się czuję tak, jak ten znaczek:  :-/

I to nie dlatego, że za 3 dni zima wraca.

Ostatnio wszystko mi idzie jakoś tak niemrawo i co bym nie robił wyniki mam jakieś przeciętne. Takie na 3+. Irytuje mnie to jakoś.

Naturalną odpowiedzią na to jest zwykle zastanowić się nad sobą. Bo może coś robię źle? Albo robię nie to co trzeba? Żadna to tragedia, bywa. Ale chciałbym wiedzieć.  

Zobacz też:

Gdzie moja szuflada? 43

"Kiedyś ładnie śpiewałeś, ale wyszło z ciebie lewackie buractwo" - tego typu komentarze dostaję co parę dni. Przeważnie w dni parzyste. W dni nieparzyste dostaję z kolei zarzuty, że jestem niewrażliwym społecznie prawicowym prymitywem. Równie często dowiaduję się, że jestem walczącym ateistą oraz nawiedzonym katolem. Dziwne, bo najrzadziej piszą, że jestem heretykiem. Szkoda, bo to jest akurat najbliższe prawdy.

Wpis kategorii "Blog", ponad rok temu, czytany 6645 razy, komentarzy: 43

Więcej...

Albo zobacz to:

Kelthuz skazany 63

Tydzień temu sąd w Kielcach uznał Kelthuza za winnego szerzenia nieprzyjemnych rzeczy po świecie. I skazał na roboty. Społeczne.

Dla niektórych okazja żeby pomóc innym to nagroda, nie kara, ale to tylko dla ludzi o wielkich sercach. W tym wypadku to zdecydowanie kara. Dotkliwa.

Kelthuz, jeżeli ktoś nie wie, to średnio znany internecie promotor kultu siły, rasizmu, przemocy, skrajnego nacjonalizmu oraz wszelkich rozwiązań siłowych. Swoich fanów nazywa często określeniem "moje legiony", co w zasadzie wystarcza za cała definicję kontrukcji psychicznej faceta.

Wpis kategorii "Blog", ponad rok temu, czytany 14326 razy, komentarzy: 63

Więcej...

Site is hosted on HostGator in USA. © 2014 Martin Lechowicz
Property of Liberty Media Limited (07572785), 145-157 St John Street, EC1V 4PW London, UK