Bogu koło pióra 5

Co jakiś czas CBOS robi badania statystycznej wiary narodu.

Wynika z nich, że tylko 3 procent narodu uważa, że Bóg nie istnieje.

Na pewno Bóg byłby zadowolony z takiego wyniku (podobnie jak Taliban) gdyby nie fakt, że 18 procent ludzi twierdzi, że po śmierci nic nie ma.

Nie wiem jak to rozumieć. Znaczy, że sporo osób wierzy, że Bóg co prawda jest, ale życie to sprawa wyłącznie materialna? Bóg jest, a świata duchowego nie ma?

Zresztą mniejsza z tym. Nie pierwszy to raz kiedy ludzie wierzą w sprzeczne ze sobą rzeczy i nie widzą problemu. Widzimy to przy każdych wyborach.

To co mnie naprawdę zaskoczyło to fakt, że tylko 3 procent Polaków twierdzi, że Boga nie ma! Biorąc pod uwagę skalę wystąpień ateistów w internecie, spodziewałem się większej liczby.

A tu wychodzi na to, że ateizm jest jak korwinizm - dużo darcia mordy, wszędzie go pełno, a jak przychodzi co do czego to nikt się do niego nie przyznaje.

No dobra, nie "nikt". Całe 3 procent.

Nie, żebym chciał jakoś atakować ateistów. Wręcz przeciwnie: są mniejszością, trzeba ich chronić. Żeby nie wyginęli. Bo każda różnorodność - zwłaszcza w Polsce - na wagę złota.

Nie rozumiem za to takiego fenomenu: wszyscy wierzą w Boga, a nikt nie zna Biblii. Jak to jest?

- Wierzysz, że Bóg jest?
- Wierzę.
- A chcesz coś o nim wiedzieć?
- Nie.

Ha, a może właśnie dlatego wierzą?

Gdyby tak było, to ja, prowadząc stronę www.odwyk.com robię Bogu koło pióra. Bo jak uświadomię ludziom co jest w Biblii to podejrzewam, że większość z nich zrezygnuje z Boga raz na dobre.

No i dobrze. Trzeba najpierw się dowiedzieć, a potem wybierać, nie odwrotnie. Lepiej więc jak będzie w miejsce zakłamanego chrześcijanina wyrośnie uczciwy ateista.

Sądzę, że tak lepiej. Dla nas, dla niego a przede wszystkim - dla Boga.

 
Wpis kategorii "Blog", przedwczoraj, czytany 2074 razy, komentarzy: 5
Poprzedni
comments powered by Disqus

Polski klimat 17

Tak, wiem. Miałem już nie robić komiksów, tylko pisać. Ale nie mogłem się powstrzymać. No po prostu się nie da. Czytając dzisiejsze niusy czułem się tak jakbym czytał Ironizator.

Dzisiaj media żyją pociągami, tradycyjną zimą co zaskoczyła oraz wypowiedziami minister Bieńkowskiej, która zaprezentowała oratorskie wyczucie robola z Huty Katowice.  

Rule Britannia! 3

Zobaczyłem dzisiaj brytyjską flagę na czyimś domu. Ileż w niej symbolizmu!

Pomyślałem, że jakie Zjednoczone Królestwo, taka flaga: plastikowa, za droga, made in China i długo nie pożyje. Ale za to jak dumnie wygląda!

Nie, żebym nie dostrzegał, że życie w Wielkiej Brytanii jest fajne. No jest, i ludzie są mili, i drogi bez dziur, i kraj bogaty, życie dobrze zorganizowane, a bezpieczeństwo socjalne fenomenalne. A służba zdrowia to musi być nie z tej ziemi, biorąc pod uwagę, że na samą tylko służbę zdrowia Wielka Brytania wydaje 2 razy więcej niż państwo Polskie wydaje na wszystko!  

Zobacz też:

Dlaczego wierzę w Boga 26

Jedno z najpopularniejszych pytań towarzyskich w Polsce brzmi: "na kogo głosujesz".

Innym, równie popularnym zagadnieniem jest "czy Bóg istnieje".

Wiele osób dziwiło się głośno, kiedy odkrywali, że mam taki a nie inny stosunek do Boga, a zdziwienie było tym większe, że ewidentnie mam mózg. I nawet go używam. Jak to więc możliwe, że jako gorący zwolennik mózgu nie jestem ateistą?

Wpis kategorii "Blog", ponad rok temu, czytany 2450 razy, komentarzy: 26

Więcej...

Albo zobacz to:

Wpis kategorii "", , czytany razy.

Więcej...

Site is hosted on HostGator in USA. © 2014 Martin Lechowicz
Property of Liberty Media Limited (07572785), 145-157 St John Street, EC1V 4PW London, UK