Martin Lechowicz - Czego nie chce dobry premier

Czego nie chce dobry premier 3

Dobre wieści!

Premier Kopacz w radiu TOK FM stwierdziła, że jest przerażona tym, że "politycy, mają wrażenie, że jedynie oni mają prawo do tego, żeby urządzać ludziom życie".

I dodała: "nie chcę, żeby w moim kraju, ktokolwiek przychodził i urządzał moje życie".

Wreszcie! Premier Kopacz zrozumiała w końcu to, o czym od lat piszę w książkach, mówię w radiu Enklawa i śpiewam w piosenkach - że nikt nie ma prawa urządzać drugiemu człowiekowi życia.

Cieszę się więc, że pani Kopacz będzie się głośno domagać, żeby jej minister edukacji przestał narzucać dzieciom program nauczania w szkołach. Wstręt do urządzania ludziom życia przez polityków jej na to nie pozwoli.

Waldemar Deska, któremu urzędnicy nie pozwolili mieszkać w domu, który sam wybudował na swojej ziemi, na pewno się ucieszy, że już więcej urzędnicy podlegli pani Kopacz nie będą mu urządzać życia.

I już nigdy więcej nie trzeba będzie pytać urzędnika o pozwolenia na zmianę imienia, tylko będzie jak w Anglii - chcesz mieć inne imię? To sobie miej. Używaj. Bo urzędnik nie ma prawa ci urządzać życia, a co dopiero decydować o tym czy masz prawo nazywać się tak jak się tobie podoba.

Oczywiście nie wierzę w nic co tutaj napisałem. Nie wierzę ani trochę w to, że pani Kopacz nie chce, żeby ktoś ludziom urządzał życie. Ona po prostu nie chce, żeby nikt oprócz niej urządzał ludziom życie. Bo może je urządzić źle. Czyli inaczej niż pani Kopacz by chciała.

Ta kobieta tyle wie o wolności ile tasiemiec o lotach w kosmos.

Przepraszam za brutalność, ale bezczelność tej wypowiedzi jest tak wielka, że każdemu, kto nie przespał paru ostatnich lat pod kamieniem, zatyka oddech. Premier partii, która niczym innym się nie zajmowała tylko decydowaniem za ludzi jak mają żyć, tak jakbyśmy byli wszyscy dziećmi specjalnej troski, opowiada nam teraz, że nie chce żeby ktoś urządzał jej życie?

To tak jakby skunks oświadczał, że nie chce, żeby ktokolwiek mu pierdział w windzie.

Nie mam wątpliwości, że politycy z tej drugiej strony prezentują uwielbienie dla opiekuńczego zamordyzmu. Że nas traktują jak dzieci jeszcze mniejsze i jeszcze bardziej niedorozwinięte. Zgadzam się, że niewiele dobrego z tego nie przyjdzie, kiedy kłamców i złodziei zastąpią pomyleńcy i fanatycy.

Nie wiem czy to przemyślane kłamstwa czy koszmarna głupota, wiem tylko, że śmierdzi. Śmierdziało od lat. Ale teraz śmierdzi już tak, że dłużej smrodu tego skunksa nie zniosę.

Niech przyjdzie ktokolwiek. Już mi wszystko jedno. Byle tylko tych śmierdzieli nie było.

 
Wpis kategorii "Blog", 3 dni temu, czytany 2785 razy, komentarzy: 3
Poprzedni
comments powered by Disqus

Prawdziwa edukacja 31

Nie żeby to miało jakiś związek z komiksem, ale Wyborcza opublikowała wyliczenie ile kosztuje wysłanie dziecka do szkoły.

Wyszło im 2204 złotych.

I znów się ucieszyłem, że nie mam dziecka.

Z ciekawości postanowiłem przejrzeć listę zakupów i zaznaczyć te rzeczy, które faktycznie przyczyniają się do tego, do czego teoretycznie ta szkoła miała służyć - do edukacji.  

Sukces 18

Ostatnio sobie z ciekawości wpisałem w Google "rozwój osobisty".

Wyskoczyło mi całe stado profesjonalnych stron. Powtarza się tam "motywacja", "pasja", "pewność siebie", "spełnienie", "pozytywne myślenie" i tego typu sprawy.

Ale ja mam takie specjalne okulary. Jak patrzę przez nie na te strony to widzę "zarabianie", "kariera", "egoizm", "pieniądze", "kasiora", "szmal", "sałata", "forsa", "koks".  

Zobacz też:

Wpis kategorii "", , czytany razy.

Więcej...

Albo zobacz to:

Dlaczego wierzę w Boga 28

Jedno z najpopularniejszych pytań towarzyskich w Polsce brzmi: "na kogo głosujesz".

Innym, równie popularnym zagadnieniem jest "czy Bóg istnieje".

Wiele osób dziwiło się głośno, kiedy odkrywali, że mam taki a nie inny stosunek do Boga, a zdziwienie było tym większe, że ewidentnie mam mózg. I nawet go używam. Jak to więc możliwe, że jako gorący zwolennik mózgu nie jestem ateistą?

Wpis kategorii "Blog", 2 lata temu, czytany 3975 razy, komentarzy: 28

Więcej...

Site is hosted on HostGator in USA. © 2014 Martin Lechowicz
Property of Liberty Media Limited (07572785), 145-157 St John Street, EC1V 4PW London, UK