Na tej stronie jest mój blog, piosenki, obrazki i filmiki. Ale poza tym co tu wrzucam, robię w sieci wiele innych projektów.

Za każdym razem, kiedy coś nowego wypuszczę w świat w ramach tych projektów, link pojawi się też na tej stronie. W tej sposób łatwo znaleźć wszystko co aktualnie robię, więc warto wejść i zerknąć co jakiś czas. Czasem to są mądry rzeczy, czasem śmieszne a czasem dzikie eksperymenty. Różnie.

Poniżej podrzucam listę wszystkich aktualnych projektów, nad którymi się męczę:

Odwyk

Odwyk to podcast, w którym Martin (czyli ja) gada o Biblii, o Bogu i o różnych życiowych sprawach. Co najważniejsze: mówi prosto i po ludzku. Taki temat i takie podejście, to się jednak rzadko zdarza. Odwyk istnieje od 2005 roku i zaczął się od "i tak nic z tego nie wyjdzie, kto by chciał o Biblii słuchać". Ale okazało się, że właśnie strasznie dużo ludzi chce posłuchać o Biblii po ludzku. Więc nagrywam dalej. Wszystko znajdziesz na www.odwyk.com.

Izba Wytrzeźwień

Izba Wytrzeźwień jest częścią projektu Odwyk, w którym gadam o Bogu po ludzku. Izba Wytrzeźwień różni się od reszty tym, że gadam na żywo i że w trakcie audycji rozmawiam ze słuchaczami. Może zadzwonić kto chce. Wcześniej ten projekt miał inne nazwy: Nieszpory, Godzinki, Melina... Ale z grubsza chodziło o to samo: żeby sobie raz w tygodniu porozmawiać. Teraz to się nazywa "Izba Wytrzeźwień", jest co środę o 21:00 i tak już zostanie.

Lewatywa Mózgu

Lewatywa Mózgu to główny program w radiu Enklawa. Jest co poniedziałek, na żywo o 21:00 czasu narodowego. Lewatywa to spadkobierca "Raportu Martina" i innych poniedziałkowych programów na żywo w Kontestacji. Zaczęło się wszystko od mało już przez kogo dziś pamiętanego, Koczowiska Dekadencji, w którym prowadziliśmy programy na żywo w czasach, kiedy YouTube dopiero powstawał. Lewatywa to program satyryczny, rozrywkowy i edukacyjny. Unikalnie połączenie. Tematy są głównie społeczne, styl jest mocno ironiczny, a celem jest promowanie wolności, podmiotowości człowieka i osobistej odpowiedzialności na własne życie. W skrócie: im mniej państwa, władzy i kontroli, tym lepiej. Ale w miarę rozsądku. Od 2021 roku program jest nadawany na żywo w wersji video wszędzie, gdzie się da: na YouTube, Twitchu i Facebooku. I oczywiście w radiu Enklawa.

To Be Happy

Nowy, dwujęzyczny blog o byciu szczęśliwym i nieszczęśliwym. Mało teorii, dużo życia. Trochę jeszcze sztywne, bo nowe. Dopiero się rozkręcam i uczę pisać o takich rzeczach. Jeżeli myślisz nad tym jak być szczęśliwszym to wejdź na stronę ToBeHappy.club i subskrybuj. I przede wszystkim - dołącz do klubu!
Podziel się z głupim światem