Hymn Lemingów

2009-08-27Piosenki29374

Lemingi to takie małe zwierzątka, które najbardziej są znane z tego, że idą bezmyślnie przed siebie dużą grupą, a kiedy nie daj Boże dojdą nad urwisko to zbiorowo skaczą w dół.

Ludzie, którzy pierwsi odkryli te zwierzątka pomyśleli, że lemingi popełniają zbiorowe samobójstwo.

Ale to nie prawda. To po prostu tłum, jak każdy inny. A w tłumie każdy robi to, co robi gość przed nim, a gość przed nim idzie do przodu, bo go popychają ci z tyłu.

Podobieństwo lemingów do współczesnych Polaków jest tak zdumiewające. Chciałbym wobec tego zaproponować "Hymn Lemingów" jako nowy hymn Polski! Uważam, że o wiele lepiej pasuje niż dotychczasowy. Można też spróbować zmienić nazwę kraju na "Polska Rzeczpospolita Lemingowa".

Podziel się z głupim światem

Słowa i chwyty:

Refren: G D e C Bo każdy leming swe miejsce w wszechświecie zna G e D C I każdy leming do przodu prze odważnie G D e C Między urwiskiem a falą tam poznasz życia sens G D G Nim się zmienisz w czerwoną krwawą miazgę 1. G D e C Nad własnym życiem kontrola to złudzenie G D e C Bo nic nie znaczy na drzewie jeden liść G D e C W kolektywności jest nasze ukojenie G D C G Bo celem życia - przed siebie razem iść 2. G D e C Po co dociekać i pytać wciąż: "dlaczego" G D e C Wszak każda droga tak samo dobra jest G D e C Pójdźmy więc razem w kierunku Nieznanego G D C G Gdzie na nas czeka ostatni wspólny chrzest 3. G D e C Nie trzeba walczyć, wybierać ani myśleć G D e C Będziesz szczęśliwy gdy nie wiesz czego chcesz G D e C Bo każdy leming gdy staje nad urwiskiem G D C G Bez lęku skacze, bo inni skaczą też