Udało mi się upublikować pierwszy raz w życiu grę na Androida!

I pierwszy raz w życiu z reklamami. Które się w 4 na 5 przypadków nie wyświetlają, bo gra jest po polsku i dla Polaków (nikt inny nie zrozumie o chodzi). A Polacy tak bardzo uwielbiają mieć wszystko za darmo, że mało kto chce się reklamować.

Ale to nawet lepiej, bo gra jest eksperymentalna i służy głównie do edukacji. Mojej. Nauczyłem się na niej jak zrobić grę i opublikować grę. Fakt, że w ogóle działa, jest w tym wypadku drugorzędny.

W świecie marzeń naszych rodziców człowiek uczyłby się takich rzeczy na studiach. Ale znajdźcie mi taką uczelnię, po której człowiek umie napisać grę na urządzenia mobilne i opublikować ją na Google Play.

Są jeszcze kursy, podręczniki i podobne sprawy. Ale ja twierdzę, że o kant dupy je wszystkie rozbić – bo jedynym sposobem nauczenia się jak zrobić grę jest ją zrobić, a jedyną możliwością nauczenia się jak ją opublikować gier jest ją opublikować.

Dlatego gra jest sukcesem. Dlatego, że w ogóle jest. Mniej ważne czy ktoś w nią zagra. Teraz już wiem jak to się robi, więc każde następne będzie lepsze.

Przy okazji, teraz dopiero widzę że był to straszliwie rydzykowny pomysł zaczynać od czegoś takiego. Bałem się, że nie-Polacy nie zrozumieją ironii w grze, a musiałem się zarejstrować w trzech rozmaitych serwisach, żeby to opublikować. Zdesperowany liczyłem na to, że Polska to takie zadupie, że nikt się nie będzie przejmować o co tam w ogóle chodzi.

I chyba tak właśnie było, bo nikt nie robił problemów. Gra o Żydach, Polakach, politykach i księdzu – a tu proszę, nic. Nikogo to nie obchodzi.

W wersję na Androida grają sami Polacy, a poznaję to po tym, że są teraz dwie oceny gry: jedna najwyższa, druga najniższa. Jeżeli gdzieś są wyłącznie skrajne opinie to znak niewątpliwy, że nasi tu byli. To samo miałem z książką. „Teoria Portali” na Amazonie (niech im ziemia ciężką będzie, biurokratom zasranym) ma oceny albo 1 albo 5. W skali od 1 do 5.

Polak albo cię całuje w dupę albo cię kopie w dupę – trzeciej drogi nie ma.

Jeżeli ktoś chce pograć w Rydzykowną Grę i zgadnąć kto jest kim w Rzeczpospolitej, to zapraszam na krucjata.narodowa.com.

Albo do Google Play.

Podziel się z głupim światem