Jak mariański rów

2010-09-10Piosenki14804

Nagrałem tę piosenkę w 10 minut po jej napisaniu – proszę się więc nie przyczepiać, że pomyłki, błędy itd. Na płycie będzie dobrze. Na koncertach też.

Historyjka z wujem nie jest prawdziwa. Z panem Januszem Korwin-Mikke też nie. To tylko takie opowiastki wydumane na potrzeby artystyczne. Jako, że pan Janusz jest znany z nieprzeciętnego poczucia humoru, jestem pewien, że się za żart nie obrazi.

Podziel się z głupim światem

Słowa i chwyty:

1. Uczył mnie raz pewien wujo że mam krzyczeć "precz z komuną" Bo wuj polską polityką bardzo się przejmował Więc mu mówię: słuchaj wujek Po co ty się tak przejmujesz Daj se spokój, bo ci grozi psychiczna choroba Wujek stwierdził, że młodzieży Już na niczym nie zależy że ten komu wszystko jedno, ten ojczyznę zdradza Rzekłem: młodzi chcą se pożyć Czemu ma ich to obchodzić Czy to będzie czarny czy czerwony ich okradać G D A jeśli chcesz mnie za to oceniać E A To mam ci jedno do powiedzenia 2. Pani mnie karciła w szkole że się lenię i bazgrolę Zamiast skupić się na lekcji na krześle się kiwam Ona chyba zwariowała Po co ja się mam tu starać Skoro wiem, że do niczego mi się to nie przyda Każą mi tu mówić wierszyk O tym kim był Mieszko Pierwszy Lub przyglądać się młodego Wertera kłopotom Gdybym ja miał swoją wiedzę Czerpać stąd, że tutaj siedzę Byłbym dobrze wykształconym kompletnym idiotą Gdy mnie zmuszano by w szkole siedzieć Zupełnie szczerze mogłem powiedzieć 3. D A Przyszedł do mnie Korwin-Mikke D A Rzekł: pan jesteś buntownikiem G D A D Weź pan napisz, mistrzu, pioseneczkę o agentach D A Rzekłem, mimo, że go lubię D A Pan wybaczy, że odmówię G D A D Niech mnie przed tą tematyką broni boska ręka Korwin mówi: ach, nie wierzę No to chociaż o Hitlerze że za jego okupacji było mniej podatków Mówię: chociaż jest to prawda Metafora zbyt odważna Jest tak samo pożądana jak dziura na statku G D A jeśli chodzi o temat agenci E A To powiem panu jak bardzo mnie kręci 4. Jeśli więc masz dobre chęci I tą chęcią chcesz mnie wkręcić W jakąś rzecz, gdzie będę pionkiem na twej szachownicy Daruj sobie - powiem szczerze - Bo ja tylko to, w co wierzę Robię, wszystko pozostałe mam zaś w odbytnicy Więc natarczywy nie bądź, albowiem, Z góry wiadomo już, co odpowiem Refren: D A G D W burzliwe noce i w pogodne dni G D A A Wisi to mi, wisi to mi D A G D Głębiej niż rowu mariańskiego dno G D A D Mam w dupie to, mam w dupie to /x2 Refren 2: D A G D W burzliwe noce i w pogodne dni G D A A Wisisz mi ty, wisisz mi ty D A G D Głębiej niż przepaść w oceanu dnie G D A D Mam w dupie cię, mam w dupie cię |x2