Ruch uczciwości

2014-12-22Blog1795

Kolejny rekord głupoty akcji internetowych pobiła strona o nazwie „Ruch Uczciwości”.

Czym jest uczciwość? Nie wiem. Przyznaję się: straciłem rozeznanie. Jedni mówią, że uczciwość jest wtedy jak możesz robić ze swoim to co chcesz. Drudzy mówią, że uczciwość jest wtedy kiedy możesz robić z cudzym to co chcesz. Ale „ruch uczciwości” przebił wszystkich, i mówi, że uczciwość jest wtedy, jak jest jedno i drugie na raz.

Postulaty są wzajemnie sprzeczne. Z jednej strony mówią: „sprzeciwiamy się prywatyzacji majątku państwowego i lasów”, z drugiej „żądamy silnej polskiej gospodarki”. Ja myślałem, że zmienianie czegoś państwowego w prywatne podnosi siłę gospodarki, ale widać oni mają jakieś dziwne dane. Widać musieliśmy żyć w innym PRL-u. Ich PRL był widać planowany i zarządzany centralnie, a jednocześnie silny gospodarczo.
Jak idealny mężczyzna: brutal, ale delikatny.

Co chwilę widać takie rzeczy w manifeście. Np. „żądamy niższych podatków”, a zaraz pod tym: „żądamy wyższych emerytur”. A emerytury to nie są z podatków, nie? Mówią: „żądamy żeby spokojnie żyć” i jednocześnie zapowiadają akcję, w której „będziemy tłukli w garnki = narobimy takiego hałasu, że nas w środku usłyszą”. Nie ma to jak żądanie spokoju za pomocą hałasowanie. Coś jak „choćmy zabijać w walce o pokój”. Kto to pisał? Głupi ludzie byli od zawsze, ale kiedyś wiedzieli kiedy się zamknąć.

Najbardziej mi się spodobało, że autorzy „ruchu uczciwości” sprzeciwiają się „złej sytuacji w kraju”. Niech ktoś mi wytłumaczy, jak można się sprzeciwiać sytuacji? Chyba im podpowiem, żeby dopisali jeszcze: „sprzeciwiamy się faktom”, to będzie komplet absurdu.

Jak chcą uczciwości, to niech żądają, żeby każdy dotrzymywał słowa. I wywiązywał się z umów. Dobrowolnych. A najlepiej to żeby się wszyscy od wszystkich odpieprzyli i żeby każdy mógł zrobić ze swoją własnością co mu się tylko podoba.

O. I wtedy będzie uczciwość. A na razie to można nazwać jedynie: „Ruch Darcia Mordy”.

Podziel się z głupim światem