Znowu dostałem list.

Już chyba czternasty. We wszystkich poprzednich doceniono mnie jako pisarza i zaproponowano pisanie. Czyżby ktoś czytał „Teorię Portali”?

Tym razem zgłosił się człowiek przez GolenLine i napisał tak:


Witam pracuję dla Software Developer’s Journal mam do zaoferowania możliwość napisania dla naszego pisma artykułu. Pismo to zajmuje się przedstawianiem najnowszych rozwiązań oraz gotowych pomysłów z zakresu programowania. Artykuł, który miałby się znaleźć w najnowszym wydaniu czasopisma musi być gotowy na 20.03.2012 r. Jego tematyka musi mieścić się w następujących ramach :

Zarządzanie projektami IT :O wdrażaniu oprogramowania, Ciągła Integracja, Agile w TPM, Dlaczego i jak wdrażać kulturę zarządzania projektami w firmie, Komunikacja w projekcie.
Artykuł musi zawierać około 17500 znaków oraz grafik z listingami. Treść oraz pomysł na artykuł są dowolne jednak muszą zawierać się w wyżej wymienionej tematyce oraz być czytelne i zrozumiałe dla czytelnika, powinny one zawierać gotowe rozwiązania, które programiści mogliby zastosować w swojej pracy. Jeśli jest Pan zainteresowany, bądź ma jakieś pytania proszę o maila zwrotnego. 
P.S. Jeśli nie jest Pan zainteresowany, być może zna Pan kogoś kto chciałby taki artykuł napisać. Pozdrawiam Jakub P………

Hm.

Inaczej mówiąc, czy jestem zainteresowany pracować dla was za darmo? Niech pomyślę…

Nie.

Ale mam kontropropozycję. I będę ją teraz wysyłać wszystkim następnym zainteresowanym.


Witam.

Pracuję dla gazety „Ironizator” (www.ironizator.com) i mam do zaoferowania możliwość napisania dla mojego pisma artykułu. Pismo to zajmuje się przedstawianiem idiotyzmów tego świata w ironiczny sposób oraz szarganiem świętości, zwłaszcza tych, które są rażąco głupie. Tekst, który miałby się znaleźć w najnowszym wydaniu czasopisma musi być gotowy na 20.03.2012 r. Jego tematyka musi mieścić się w następujących ramach:

Nabijanie się z zarządzania projektami IT, absurdy przy wdrażaniu oprogramowania, wesołe acz katastrofalne skutki błędów w oprogramowaniu powstałych w efekcie pijaństwa, PKP w MP3, JP2 w KRK, CHWDP w RP3, dlaczego i jak spamować ludzi głupimi mailami z propozycjami, które niczego nie proponują oraz jak pisać ironiczne odpowiedzi na takie maile.

Mogą też być dowolne inne tematy, byle sarkastyczne, ironiczne i wywołujące śmiech pomagający przy wypróżnianiu (taki jest profil miesięcznika).

Artykuł musi zawierać przynajmniej 1500 znaków. Nad każdym pierwszym słowem akapitu należy się pomodlić, a przy ostatnim zaśpiewać jedną zwrotkę z repertuaru Maryli Rodowicz. Treść oraz pomysł na artykuł są zupełnie dowolne, jednak muszą być takie, jak sobie życzę.

Jeśli jest pan zainteresowany, bądź ma jakieś pytania, proszę o maila zwrotnego.

P.S. Tak naprawdę i tak go nie przeczytam. Pan się nie nadaje. Poziom luzu na poziomie Wojciecha Jaruzelskiego nie spełnia naszych kryteriów. Ale być może zna pan kogoś, kto chciałby taki artykuł napisać.


Pozdrawiam,

Baron Martin Lechowicz


I tak mu właśnie odpisałem.

Teraz porozsyłam jeszcze innym. Kto wie, może ktoś się zgłosi?

Podziel się z głupim światem