Dwa fajne programy

2013-04-25Blog1877

To nie reklama, tylko informacja.

Ci z was, którzy bawią się w tworzenie gdzieś w świecie mediów, grafiki, animacji i komputerów, mogą się zainteresować dwoma fajnymi narzędziami. Używam obu i polecam w kategorii „najwięcej możliwości za najniższą cenę”.

Tak, za cenę – dobrych narzędzi nie ma za darmo. Albo jest dobre, albo jest za darmo.

Jeżeli lubisz flashowe gierki na stronach i inne ruszające się graficzno-dźwiękowe zabawki, to dam ci radę: olej to. Zostaw ten staroć i przejdź na HTML5.

W HTML5 można zrobić już wszystko to co jeszcze kilka lat temu można było tylko we flash’u. W dodatku taniej.

Najlepszym narzędziem do tego jest program Construct 2.

Niektórzy mnie pytali jak zrobiłem te ruszające się duperele w nagłówkach swoich stron – no właśnie tym. To nie flash, jak widać. To canvas + javascript. Program jest tak fajny w obsłudze, że konstruując grę, banerek, nagłówek czy co tam jeszcze chcesz, czujesz się jakbyś grał w grę logiczną.

A informuję o tym, bo właśnie – po raz pierwszy odkąd pamiętam – zrobili zniżkę. Szkoda, że akurat teraz, bo niedawno właśnie kupiłem sobie licencję. Za pełną cenę. Ale za te możliwości to i tak niedorzecznie tanio. Flash Professional firmy Adobe kosztuje 11 razy więcej!

Wiosenna promocja Construct-a wynosi 40% normalnej ceny. Ale wypróbuj sobie najpierw darmową wersję.

A druga okazja jest dla obecnych i przyszłych animatorów i/lub grafików.

Tworzenie animacji jest pracochłonne, ale o wiele mniej niż ci się wydaje! To nie te czasy, kiedy trzeba było rysować na kartkach klatka po klatce.

Zdecydowanie najlepsze narzędzie (przez „najlepsze” rozumiem najwyższy stosunek możliwości do ceny) jakie w tym momencie możesz kupić do takiej zabawy to Anime Studio Pro 9.

Pełna wersja swoje kosztuje – i bardzo dobrze, bo powinna. Ale właśnie firma zrobiła kosmiczną promocję na parę dni i obniżyła cenę o 75%. I teraz za $70 możesz sobie kupić pełną wersję.

Jeżeli więc myślałeś o robieniu kiedykolwiek jakichkolwiek animacji, to nawet nie trać czasu na szukanie innych programów. Mogę ci podpowiedzieć jeszcze ze dwie niezłe alternatywy (w sumie zależy jakie masz potrzeby) – ale za tą cenę nie ma nic nawet zbliżonego możliwościami.

Rzadko się pojawiają dobre okazje do kupienia czegoś faktycznie wartościowego po obniżonej cenie. Zwykle zniżki na oprogramowanie pojawiają się tylko dla badziewia, które od początku o wiele za drogo wycenili, a nadaje się tak naprawdę tylko do zabawy.

Tutaj macie dwa programy, których sam używam i uczciwie uważam za najlepsze w swojej klasie. Więc dobry moment, żeby zainwestować, jeżeli czujesz się twórcą graficzno-komputerowym.

Bo nawet najlepszy fachowiec stolec zrobi bez dobrych narzędzi.

No, więc jak komuś się informacja przyda, to fajnie.

A jak nie, to zapraszam na jutro. Napiszę wam o paru skarbach kuchni, które przez lata odkryłem w różnych miastach Polski. I chodzi mi tu o dobre jedzenie, nie o garnki i patelnie.

Najlepsze pączki, najlepszy sernik, najlepsze obiady tzw. „domowe”, wyjątkowo dobre pizze i tak dalej. Może się też komuś przyda.

Podziel się z głupim światem